Giriş Kayıt Ol
Kurs fiyatı;?>
Ders Tarihi Başlangıç: 15.05.2022 Bitiş: 15.08.2022
Çocuklar İçin Html Css Kodlama Kursu
8 Hafta 32 Ders
Online Eğitim
12 kişi bu sayfayı inceliyor

Teknolojiye ilgili olan çocuklar, bu kurs ile HTML (Hyper Text Markup Language) kodlama yapısını öğrenecek. Web tasarımına giriş olarak kabul edebileceğimiz bu kurs sayesinde çocuklar basit bir web sitesi tasarımı yapıp, bunu yayına alabilecek. Bu tip kurslar sayesinde hem geleceğe yatırım yapılması hem de çocukların bilgisayar başında geçirdikleri saatlerin daha verimli hale dönüştürülmesi sağlanmaktadır. Çocuklar bu şekilde üretim odaklı olacak ve daha verimli birer birey haline gelecektir.Çocuklar İçin Html Css Eğitimi

YILLIK PLAN
1 .Hafta 1.Gün Neler Öğreneceğiz?
Ip Adresi, Alan Adı, Hosting, Web Tarayıcı, Web Tasarım, Dosya ve Klasör İşlemleri, Program Kullanımı


KAZANIMLAR Ip Adresi nedir? sorusuna cevap veririz,Alan Adı teriminin tanımını yaparız, Hosting kelimesinin tanımını yaparız, Öğrendiğimiz dosya ve klasör işlemlerini uygularız. Web tasarımının tanımını yaparız. Web tasarımı için gerekli programı kullanabiliriz.

2.Gün Neler Öğreneceğiz? "<html>" etiketi "<head>" etiketi "<meta>" etiketi "<title>" etiketi "<body>" etiketi Kazanımlar: Yeni bir web sayfa oluşturup kaydederiz. Web sayfasına temel html etiketlerini yazarız. Temel html etiketlerini ve işlevlerini açıklarız

2.Hafta 1.Gün Neler Öğreneceğiz?

"

  " etiketi "
 • " etiketi "
   " etiketi Kazanımlar Sıralı listeler oluştururuz. Sırasız listeler oluştururuz.

   2.Gün Neler Öğreneceğiz? "" etiketi "" etiketi "" etiketi "" etiketi "" etiketi "


   " etiketi "
   " etiketi "" etiketi "

   " etiketi Kazanımlar Vurgulamak istediğimiz metni "" etiketiyle kalın yaparız. Vurgulamak istediğimiz metni "" etiketiyle italik yaparız. Vurgulamak istediğimiz metni "" etiketiyle altı çizili yaparız. İstediğimiz metnin rengini, boyutunu "" etiketi kullanarak değiştiririz. Web sayfamıza başlıklar ekleriz. "

   " etiketini kullanarak paragraflar oluştururuz.

   3.Hafta 1.Gün Neler Öğreneceğiz? Sayfa İçi Bağlantılar Sayfa Dışı Bağlantılar Kazanımlar Web sayfamızda istediğimiz bir yere bağlantı ekleriz. Web sayfamıza başka bir sayfayı link vererek çağırırız. 2.Gün Neler Öğreneceğiz? "

   " etiketi "" etiketi "
   " etiketi "
   " etiketi Kazanımlar Web sayfamıza "" etiketini kullanarak tablo ekleriz. Tablomuza "" etiketiyle satır ekleriz. Tablomuza "
   " etiketiyle sütun ekleriz. "" etiketiyle sütunlara başlıklar ekleriz.

   4.Hafta 1.Gün Neler Öğreneceğiz? "" >" > <> <>> "<>" >" >" >" >" >" >" > <><>>"<>" "<>" ">" >" > <> <>>? ">" > <> <>> > <><>> > <><>>> <> <>> > <><>> > </>

   Rengin Alkan

   Üniversite eğitimimi İstanbul Üniversitesi-Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde tamamladım. Genel olarak web tasarım, grafik tasarım ve programlama ile ilgileniyorum. 2018 yılından bu yana 5-18 yaş arası çocuklara eğitim vermekteyim. Trendyol Bilgi Güvenliği departmanında staj yaptım. İBB'de bir dönem Eğitim Teknoloğu olarak görev aldım.

   Batman Bilsemplus’ta robotik eğitimi verdim. Pandemiden dolayı kurs yeri eğitime ara verdim. Genel olarak Scratch, 3D tasarım, mBot, eğitimleri verdim. Sisterslab ile liseli kız öğrencilerine Python eğitimi verdim. 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübüne Excel eğitimi verdim. Sisterslab ekibine dahil oldum ve mentor olarak eğitimlere katıldım. Coding İstanbul ile Bursa Science Expo’ya katıldım. Etkinlikte Scratch ve Small Basic eğitimi verdim. Maker216’da bir ay arduino ve temel elektronik eğitimleri verdim. Coding İstanbul projesinde gönüllü eğitim vermekteyim.

   Öğrenci
   İnceleme
   nan
   0 oylamada nan ortalama puan verildi.
   ₺2000 ₺999
   Eğitim Süresi
   8 Hafta
   Eğitmen
   Rengin Alkan
   Dersler
   32 Ders
   Kayıtlı Öğrenciler
   10
   Kapasite
   12
   Başlangıç - Bitiş
   15.05.2022 - 15.08.2022
   Şimdi satın al