Giriş Kayıt Ol
Yazılım Öğrenen Çocuklar Hangi Mesleklere Sahip Olabilir?
10.07.2021 09:41:35

Yazılımcı, dünyanın çeşitli yerlerinde kullanılan programları oluşturmak için programlama dillerinden tam olarak yararlanan bir meslektir. Programcılar ayrıca sistem tasarımından ve yerleşik sistemlerin test edilmesinden sorumlu olabilir. Gelecekte nasıl bir alana gireceğinizi, nasıl bir sistem oluşturmak istediğinizi ve nasıl bir programcı olmak istediğinizi düşünün.

Programlamayı öğrenmek, çocuğunuzun gelecekte işini seçmek için daha fazla seçenek sunar.

Bugün, bilgisayar kullanıp kullanamamasına bağlı olarak yapabilecekleri arasında zaten büyük bir fark var. Örneğin, "Bilgisayarı hiç kullanamıyorum ve kullanmayı düşünmüyorum" diyen birinin beyaz yakalı bir meslekte işe alınması zor olurdu. İstihdamda avantajlı olan "bilgisayar kullanabilen kişiler" arasında "bilgisayar kullanarak bir şeyler üretebilen kişiler " daha da değerlidir. Mekanizmayı anlayan ve ustalaşanlar, daha yüksek ücretli bir mesleğe girme şansına sahip olacaklar.

" İşi bilgisayar programları oluşturmak olan " kişilerin hepsine programcı denir.

Web programcısı

Web programcıları tarafından kullanılan programlama dili

Uygulama programcısı

Uygulama programcıları tarafından kullanılan programlama dili

Açık programcı

Açık programcılar tarafından kullanılan programlama dili

Altyapı programcısı

Ağ programcısı

 Çocuğunuzun Gelecekte Seçebileceği Meslekler

Uygulama mühendisi (WEB mühendisi): Akıllı telefon uygulamaları ve oyun yazılımları yapan kişiler (Örnek: “Google Harita” gibi akıllı telefonlardan ve PC'lerden kullanılabilecek uygun mekanizmalar yapan kişiler)

Yerleşik mühendis: Bir akıllı telefonun işletim sistemi ve oyun konsolunun içeriği. Veya çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi ev aletleri için bir "hareket mekanizması" yaratan biri.

Genel amaçlı mühendis: Bankalar, sigorta şirketleri, hükümet sistemleri vb. geliştiren kişi. "Bilişim sistemi" içinde muhafazakâr bir alandır ve bir memur gibi zor bir sektördür.

Ne yaptığına bağlı olarak, çalışma tarzı ve geliri önemli ölçüde değişecektir.

 Sistem mühendisi

Sistem mühendisi " ne tür bir program yapacağını ve bunu ne için yapacağını düşünen kişidir ." Programcı ve sistem mühendisi arasındaki ayrım belirsizdir ve programcı olarak çalışırken bile sistem mühendisi perspektifi kesinlikle gereklidir. Programcı olarak çalışırken sistem mühendislerinin bilgilerini de öğrenecektir.

 Bilgi sistemi entegratörü

Bir şirkette "bilgi sistemi departmanında" bulunan kişidir. Bir şirketin çekirdek sistemini işleten ve siber saldırılar gibi güvenlik risklerine hazırlık olarak en son BT sistemini hazırlayan ve işinizi ve hayatınızı kolaylaştıran BT teknolojilerini öneren kişilerdir.

 Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı

Tasarımcı, aklı ve yeteneğiyle modaya uygun şeyler düşünen bir sanatçı değildir. Deneyim tasarımcısı, kullanıcı deneyimini tasarlayan kişidir. Benim işim, sanat ve teknolojiyi birbirine bağlayan ve insanların hayatlarını zenginleştiren bir "tasarım" düşünmek. Örneğin, akıllı telefonlar ve en yeni ev aletleri vb.

Veri Bilimcisi

Gelecekte, dünya çapında arz sıkıntısı olduğu söylenen meslekler biri "Veri Bilimcisi" dir. Matematik ve istatistik bilgisine sahip mühendisler dünya çapında ve Amerika Birleşik Devletleri'nde aranmaktadır. Veri Bilimcisi yıllık ortalama geliri standartların üstündedir.

 Çocuklarınızın Tiyru.com İle Tanışmasına İzin Verin

Çocuklara dijital dünyanın nasıl çalıştığına dair bir anlayış sağlar ve onlara bu dünyada aktif rol almaları için gerekli araçları sağlar. Tıpkı okumayı ve yazmayı öğrenmek gibi, çocuklar hayatlarının başlarında yazılıma ne kadar erken başlarlar ise, kavramları özümsemeleri o kadar kolay olur. Doğru metodoloji ve dikkatle herkesin yazılımı öğrenebileceğine inanıyoruz, bu nedenle tiyru.com’da tek ön koşul motivasyon. Sınıflarımızı, öğrencilerimizin farklı ihtiyaç ve ilgi alanlarından yararlanacak şekilde tasarlıyoruz. Her çocuk farklıdır; kimisi önce dinlemeyi sonra keşfetmeyi, kimisi önce keşfetmeyi tercih eder. Bazıları sporla, bazıları müzikle, bazıları matematikle ve diğerleri oyunla ilgilenir.