Giriş Kayıt Ol
Yazılım Bilmenin Faydaları
12.06.2021 10:27:22

Programlamanın hayatımıza hükmettiğinin artık herkes farkında. Yazılım bilmenin faydaları giderek önemini hissettirmeye başlamış görünüyor. Günümüzde ki 10 büyük şirketin 5 tanesi büyük yazılım üzerine kurulu markalardan olduğunu görüyoruz.

Günümüz de teknolojinin artık uğramadığı tek bir alan bile gösterilemez. Apartmanların giriş kapılarındaki kodlamalar , resmi işlemlerde sıra alma cihazları, otobüslerdeki ak piller , evdeki kahve makineleri ,akıllı süpürme araçları ve dahası. Giderek çoğalan bu kadar yazılımın olması dolayısı ile yeni yazılımcılara ihtiyaç anlamına gelmektedir.

Tiyru com gibi pek çok eğitim sitesi bu konuda ciddi adımlar atmış durumdalar . Çocuklarımızı çağımızın en parlak meslek kolları olan yazılım ve tasarıma hazırlamak onlar için yapılacak en büyük yatırım olacaktır.

Tiyru com ve benzeri eğitim sitelerinde çocuklara özel olarak verilen derslerde yazılım bilmenin faydaları ve olanakları işlenmiş oluyor. Çocuklar edindikleri yazılım bilgileri sayesinde site kurulum yapma ve tasarımlarını geliştirecek seviyeye geliyorlar. 8-15 yaş aralığında eğitim alan çocuklar online olarak verimli bir şekilde aldıkları dersler sayesinde yazılım ve tasarım alanında çok ileri seviyede yol kat etmiş olacaklardır.

Yazılım bilmenin faydaları nı sayacak olursak

• Yazılımın nasıl çalıştığını anlama

• Ne istediğinin farkında olmak

• Kendi web sitesini kurmak

• Daha verimli ve üretken olmak

• Problem çözme ve düşünme becerilerini çözme

• İletişim ve işbirliği geliştirmek

• Teknik becerileri yaratıcılıkla birleştirmek gibi…

Erken yaşlardan itibaren yazılım bilmenin faydalarına yönelen pekçok eğitim siteleri ve ebeveynler bunun önemini pek yakında daha iyi göreceklerdir . Buradaki en çok dikkat çeken kısım ise iyi bir yazılımcı olmak için size hangi üniversite bitirdiğinize ya da kaç üniversite bitirdiğinize kimse bakmaz kendinizi yazılım alanında iyi yetiştirmeniz ortaya iyi işler çıkarabilmeniz ve aranan kişi olmanız sizleri çok iyi yerlere getirecektir.