Giriş Kayıt Ol
Yaz Tatilinde Çocuklar Ne Yapmalı
12.06.2021 10:28:47

Yılda iki kez, çocukların okul rutinlerine ara verme imkânı vardır. Tatil programları, sınıftakiler kadar önemli olan diğer etkinlikleri gerçekleştirerek yaratıcılıklarını geliştirmek için harika bir fırsattır. Ayrıca yaklaşmakta olan teknolojik devrime ve daha fazla küreselleşmeye cevap verebilecek insan kaynakları geliştirmek de tüm dünya için önemlidir. Burada da çocukların rolü büyük olacaktır.

Yazılım eğitiminin amacı "bilgisayarların toplumdaki rolünü ve etkisini anlamak ve basit programlar oluşturabilmektir" İnsan kaynaklarını geliştirmek için ilkokul öğrencileri ve ortaokul öğrencileri gibi erken bir aşamada programlama becerilerini geliştirmek esastır ve programlama öğrenmek geleceği büyük ölçüde şekillendirecek ve çocuğunuza birçok seçenek edinme fırsatı verecektir.

 Erken Yaşta Yazılım Öğrenmenin Faydaları

 Mantıksal düşünme yeteneği kazanmak; mantıksal düşünme, amaçladığınız aktiviteye ulaşmak için ne yapacağınızı düşünme yeteneğidir. Mantıksal düşünme, soruları ve sorunları çözerken çok faydalıdır. Yazılım öğrenmek çocuğunuzun, toplumun bir üyesi olma sürecinde ihtiyaç duyacağı mantıksal düşünme becerilerini edinmesinde yardımcı olur. Bu nedenle, öğrendikçe, doğal olarak problemleri çözmek için mantıksal düşünme yeteneğini kazanacaktır.

Hayal gücü kazanma,

Daha geniş görüş alanı,

Düşündüğünü şekillendirebilme,

Görünmez kısımları anlayabilme gibi avantajlardan çocuklarınız yararlanabilir.

Bunlar çocukların gelecekte hayatta kalmasına yardımcı olacaktır.

Gelecekte iş hayatında daha başarılı olmak; birçok firmadan sadece programlama yaparak iş yeri seçebilir buna ek olarak, yirmili yaşların başındaki yazılım mühendislerinin ortalama yıllık geliri, aynı yaş grubundan olan çalışanların ortalama yıllık gelirden çok daha yüksektir, bu da yazılımın geleceğinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Çalışacağı yeri özgürce seçebilir; bilgisayar ve iletişim ortamı olduğu sürece programlama yapılabildiği için evden çalışmak kolay olacaktır. Yani kırsal bir bölgede yaşayabilir ve doğa açısından zengin bir ortamda çalışabilir ve programlama için kullanılan dil tüm dünyada yaygın olduğu için, programlama bilgisi olduğu sürece yurt dışında da çalışabilir.

Daha geniş çalışma stilleri yelpazesi; yazılım, bilgisayar ve iletişim ortamınız olduğu sürece her yerde çalışabilir bu nedenle bir iş kurmak için en iyi yoldur. Kendi başına bir şirket kurmadan kitle kaynak kullanımından yararlanarak serbest çalışabilir.

Çocuklar için yazılım kursu ve çocuklar için programlama kursu, yukarıdaki avantajların elde edilmesini sağlayacaktır.

 Öğrenilmesi Gereken 3 Programlama Dili

 HTML / CSS


 HTML / CSS, web sayfalarını oluşturan programlama dilleridir. HTML, orijinal olarak web sayfaları oluşturmak için geliştirilmiş bir dildir ve şu anda İnternette yayınlanan sayfaların çoğu bu HTML ile yapılmıştır.

CSS, bir web sayfasının tasarımını ve stilini belirlemenizi sağlayan bir dildir ve bunu HTML ile birleştirerek web sayfasının rengini ve boyutunu istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Yukarıdaki özelliklerden dolayı özellikle kendi ana sayfasını veya web sitesini sıfırdan oluşturmak isteyenler için önerilir.

JavaScript

JavaScript, modern toplumun her yerinde kullanılan bir programlama dilidir ve tanıdık bir örnek vermek gerekirse Web sayfalarını ve animasyonları taşıma, akıllı telefon uygulaması, geri sayım gibi eş zamansız iletişim (sayfayı yeniden yüklemeden gerçek zamanlı güncelleme) için kullanılır. Görüldüğü gibi JavaScript yaygın olarak kullanılmaktadır, bu nedenle genel olarak web siteleri ve web uygulamaları hakkında bilgi edinmek isteyenler için mükemmel bir dildir.

PHP

PHP, web sitelerini açmak ve uygulama geliştirmek için kullanılan bir programlama dilidir. Ekran içeriği erişim tarihi ve saatine ve kişiye bağlı olarak değişen sözde dinamik bir WEB uygulaması oluşturmak en iyisidir.

online alışveriş

Reklam dağıtım sistemi

SNS (Facebook ayrıca PHP ile yapılır)

Ek olarak, ortamın kurulumu nispeten kolaydır ve temel dilbilgisini öğrendikten sonra, onu bir dereceye kadar kullanabilir ve böylece yeni başlayanlar bile kolayca çalışabilir.

Çocuklar için yazılım kursu tüm bu öğrenilmesi gereken hususlar için atılacak en iyi adımlardan birisidir.