Giriş Kayıt Ol
Grafik Tasarım Öğrenmenin Çocuklar Üzerindeki Etkisi
18.06.2021 08:44:30

Çocuğunuz sanata ilgi duyuyorsa, yaratıcılığını eğlenceli ve ilgi çekici bir ortamda kullanmanın birçok yolu vardır. Grafik tasarım sadece dijital dünyada sahip olunması gereken pratik bir beceri değildir, aynı zamanda gömlekler, düğmeler, anahtarlıklar, çıkartmalar ve çok daha fazlasını içeren bir dizi ürün oluşturmak için de kullanılabilir!

Bir çocuğun yaratıcılığı çok küçük yaşta kendini gösterir. Grafik tasarım,  çocukların düşünme biçimlerine gerçekten benzersiz bir proje oluşturmalarına da olanak tanır. Çocuklara grafik tasarımın temellerini öğretmeye inanırken, çocuğunuzun tasarımlar ve sanat eserleri yaratmaya başlama zamanı geldiğinde uygulamalı bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu, çocukların gerçekten kendileri olabilecekleri açık ve heyecan verici bir ortamı teşvik eder.

Boyama kitapları çocukların yaratıcılıklarını kullanmaları için harika bir yol olsa da, yeni teknoloji sanatsal çocukların yeteneklerini dijital olarak keşfetmelerine izin verdi. Grafik tasarım programlarının kullanımı her zamankinden daha kolay ve artık kişisel bilgisayarınıza çok az veya hiç çaba harcamadan yükleyebileceğiniz bir dizi giriş seviyesi grafik tasarım programı var. Çocukların gerçekten harika bir şeyler yaratabilmesi için ihtiyaç duyacakları temel grafik tasarım araçlarını öğretiyoruz!

Dünyada grafik tasarımcılar, moda tasarımcıları ve iç mimarlar gibi tasarımla geçimini sağlayan birçok insan var. Herhangi bir tasarımcıyı sadece iyi görünen bir iş olarak düşünmek kolay, ama hiç göründüğü gibi değil. Tasarım, bu hedeflere ulaşma ve planlama sürecini ifade eder. Sanat genellikle bununla karıştırılır. Sanat sadece bir ifadedir ve herhangi bir sorunu çözmeye gerek yoktur. Tasarım sorunları çözer, sanat ise ifade eder.

Grafik tasarım çoğunlukla dijital ortamda yapılırken, bilgisayarda oluşturulan tasarımların tamamı fiziksel öğeler üzerine yerleştirilebilir. Çocuğunuz bir projeyi tamamlamanın getirdiği başarı hissine bayılacak ve hatta arkadaşlarına vermek için ürünler yaratabilir, belirli sebepler için farkındalık yaratabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Bu nedenle grafik tasarım, çocukların iyilik yapmaları ve çevrelerindeki insanlara ilham vermeleri için güçlü bir araçtır.

Çocuğunuzun grafik tasarım hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenmeyi seveceğini biliyoruz ve bir grafik tasarımcısı olmak için ihtiyaç duyduğu becerilerle onu güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz!

 Grafik Tasarım Öğrenmenin Faydaları

Grafik tasarımcısı olan çocuğunuz her yerde çalışabilme avantajına sahiptir

Sadece bir PC ile tamamlanabildiği için freelance olarak çalışma seçenekleri vardır ve elinde bir iş olduğuna dair bir güven duygusu vardır. Web endüstrisinde tasarım gerektiren yaratıcı döngü çok hızlıdır, bu nedenle birçok iş olanakları vardır. Serbest çalışanların bir gelir tavanı yoktur, bu nedenle standart geliri aşmayı göze alabilecek birçok insan vardır.

İnsanlara bir şeyleri iletme gücü kazanır

Gözlem ve problem çözme yeteneği gibi soyut erdemlerin sonu yoktur, ancak kişisel olarak "insanlara aktarma yeteneği" günlük olarak büyük bir erdemdir.  Grafik tasarımcısı olarak malzemelerinde yer alan şekiller ve fotoğraflarla her şeyi anlaşılır bir şekilde aktarabilir, hatta tasarımı kartvizit gibi iletişim araçlarıyla çoğaltarak kim olduğunu tanıtabilir.

 Grafik Tasarım Kursumuzun Başarı Nedenleri

Öğretmenlerimiz tasarımın gerçek dünyasının profesyonelleridir ve deneyimlerini ve bilgilerini öğrencilerle paylaşırlar.

Öğrencilerimiz, tasarımcı, sanat yönetmeni ve profesör olarak çalışıyor ve kendi tasarım şirketlerini başarıyla yönetiyor.

Sınıfta geleneksel dersler sunuyoruz.

Her öğrenciye özel önem veriyoruz.

Çok samimi ve profesyonel bir ortam

Sürekli olarak kendimizi ve öğrencilerimizi en üst seviyeye çıkarmak için zorluyoruz

Öğrencilerimizin proje galerisi kalitemizin kanıtıdır.

 Tasarım artık herkesin meydan okuyabileceği bir beceridir.