Giriş Kayıt Ol
Çocukların Eğitiminde Microsoft Hizmetlerinin Önemi
22.05.2021 11:41:00

Güncel yazılımlardan biri olarak sıklıkla kullanılan Microsoft Office, çocukların eğitiminde de önemli bir yere sahiptir. Özellikle gelişen teknoloji dönemi ile birlikte çocukların eğitiminde internet önemli bir yer almıştır. Microsoft Office hizmetleri de bunlar içerisinde bulunur. Daha iyi bir deneyim sağlayabilmek ve çocuklara yönelik hizmetlerinin arttırmak açısından Office programları geliştiricidir.

  Bu yazımızda sizlerle Microsoft Office programı ve çocuklara yönelik çocuklar için Microsoft Office nasıl kullanılabileceği hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

  1.Microsoft Office Nedir?

  Microsoft bünyesinde sunulan bu yazılım, Microsoft Windows yahut Mac os işletim sistemlerine uyumlu olarak çalışabilmektedir. Birçok masaüstü uygulaması ve hizmetleri sunan Officelerden biridir.

 Microsoft Office bünyesinde Word, Excel, PowerPoint gibi sürümleri içerisinde bulundurmaktadır.

 Bünyesinde barındırdığı modern çalışma yöntemleri ile çocuklarında kolaylıkla erişebileceği bir yazılıma sahiptir. Farklı oyunları, şematik çalışmaları, eğitici dersleri içeriğinde barındıran uygulamalar geliştirmiştir. Office bünyesinde sunulan hizmetlerden yararlanabilmek için oturum açma işlemleri ve kayıt işlemlerinin tamamlanması yeterli olmaktadır.

  2. Çocuklar Microsoft Office İ Nasıl Kullanabilir?

  Office programları bünyesinde erişim kısıtlılığı belirli yaşlar için mevuttur. Bu kısıtlama Office programlarını indirirken yetişkinlerin daha dikkatli olması açısından önemlidir. Koşullara uygun olan okullarda hem eğitmenler hem de öğrenciler Office uygulamalarını kullanabilir. Ayrıca okul e posta adresi olarak bildirilen bir sistemle giriş yapılabilir.

  Microsoft Office, çocuklar için her zaman erişebilecekleri ders notlarını, sanal sınıflar ile uzaktan eğitim hizmetlerini bünyesinde barındırır. Çocukların eğitimi açısından çocuklar için Microsoft Office hizmetlerinden faydalanmak için Office siteleri ziyaret edilmelidir. Ayrıca sanal sınıflar hakkında daha fazla bilgi alarak uzun süreli ders eğitimlerine giriş yapılabilir.

 

 Çocukların daha iyi bir şekilde kullanım sağlamasına imkan tanıyan sınıf yönetimi sistemi, organizasyon için not defterleri ara yüzü mevcuttur.

 

 3.Microsoft Office Özellikleri Nelerdir?

 Microsoft Office hizmetleri içerisinde pek çok özelliği dile dikkatleri zerine çekmektedir. Özellikle eğitim alanında sunduğu altyapı ile uzaktan eğitimde çocukların daha iyi bir eğitim almasına yardımcı oluyor. Bu kapsamda çocukların eğitimi açısından Office hizmet özellikleri

 -Akıllı bulut hizmetleri

 -Karma öğrenme ders hizmetleri

 -Çeşitli kurslar ve kaynakların sunulması

 -Pek çok ülkeden öğretmen desteği

 -Bulunduğunuz yerden online eğitim hizmeti

     Şeklinde sıralanabilir. Ayrıca konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için tiyru.com Sitesini ziyaret edebilir, birebir iletişim kurabilirsiniz.

  4. Microsoft Office Çocuklar İçin Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

  Office programları için kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri ücretlendirme olmaktadır. Özellikle bu konuda Microsoft’un ücretiz olarak sunduğu Office paketlerinden bahsedebiliriz. Office paketleri olarak Excel, Word, PowerPoint, Sway, Outlook, OneDrive, Takvim gibi uygulamalara ücretsiz erişim sağlanabilir. Çocukların eğitiminde kullanılan çocuklar için Microsoft Office hizmetleri de bu kapsamda ücretsizdir. Ayrıca çocuklara yönelik pek çok uygulama imkânını bulunduğu hizmetlerin ücretli olanları farklı avantajlarla da satılabilmektedir.