Giriş Kayıt Ol
Çocuklarda Yaratıcı Düşüncenin Yazılım Ve Programlama İle Şekillenmesi
26.06.2021 13:15:02

Her iş yaratıcılıkla başlar. Yaratıcılık, hızla değişen bu çağda hayatta kalmak için bir araç olacaktır. Çocukların sonsuz hayal gücü vardır. Programlamayı doğal olarak öğrenen bir çocuğun, yetişkinlerin asla hayal bile edemeyeceği bir şey yapacağı gün gelebilir. Programlama, mantıklı düşünme yeteneği anlamına gelir ve programlama, mantıklı düşünme yeteneğini öğrenmenin yollarından biridir. Onu bir esere dönüştüren uzmanlıktır.

Çocukların gelecekte aktif bir rol oynamaları için yaratıcı ve sistemli düşünecek, eleştirel analiz yapacak, işbirlikçi hareket edecek, bilgi alışverişinde bulunup bilgi paylaşacak ve hem işte hem de hayatta sürekli olarak öğrenmelidir.

Yaratıcılık tasarımdır: bir şeye yaklaşmak, onu denemek, ona her açıdan bakmak ve yeniden düşünmek. Alışılmışın dışında düşünme, sınırları aşma, iyi bilinen şeyleri yeniden yorumlama, onları yabancılaştırma yeteneğidir. Yaratıcı olmak, bakış açılarını değiştirmek veya etrafta dolaşmak ve dolayısıyla başka yollar anlamına gelir. Yaratıcılık olmadan problem çözme, icat, yeni fikir olamaz.

Çocukları izlediğinizde, onların dünyalarını keşfetmede son derece yaratıcı olduklarını hemen fark edersiniz. Küçükler doğal olarak meraklıdır, yeni şeyler keşfetmek ve bunu her gün çok çeşitli şekillerde yapmak isterler. Çatal küreğe, tabaktaki patates püresi kum havuzuna vb. dönüşür. En iyisi onların yapmasına izin vermektir. Kendi fikirlerinizi geliştirmek ve onlarda güçlenmek eğlencelidir, kimliği teşvik eder ve benlik saygısı için iyidir. Ve: Çocuklar daha fazlasını istiyor!"

Uzmanlar, yaratıcılığın sadece resim yapmak ya da müzik yapmak anlamına gelmediğini söylemektedir.  Yaratıcılık kendini düşünme, hareket etme ve planlamada gösterir. İnsanların ve hatta bir bütün olarak toplumun gelişimi için önemlidir. Bu olağanüstü yeteneğin önemi genellikle hafife alınır ve bu nedenle genellikle özellikle teşvik edilmez. Performans en çok sorulan şeydir: okulda, üniversitede, hatta anaokulunda ve genellikle evde ebeveynlerle birlikte. Ancak merakı, yaratıcılığı, üretken düşünmeyi ve hayal gücünü çocuğun gelişimi sırasında erken yaşta ve ellerinden geldiğince desteklemek için birçok neden vardır. Çünkü: Yaratıcılık bir başarı faktörüdür!

Yaratıcılık tasarımdır, bir şeye yaklaşmak, onu denemek, ona her açıdan bakmak ve yeniden düşünmektir. Alışılmışın dışında düşünme, sınırları aşma, iyi bilinen şeyleri yeniden yorumlama, onları yabancılaştırma yeteneğidir. Yaratıcı olmak, bakış açılarını değiştirmek veya etrafta dolaşmak ve dolayısıyla başka yollar anlamına gelir. Yaratıcılık olmadan problem çözme, icat, yeni fikir olamaz.

 Tiyru firmamız, çocukların yaratıcılığını ortaya çıkaran bir kurumdur. Programlama, robotlar ve dijital fabrikasyon gibi teknolojileri kullanan kurslar sunuyoruz.

Yeni fikirler ve yöntemler bulmak ve bunları şekillendirmek için deneme yanılma işlemini tekrarlayın. Bu deneyimler kimseye öğretilmeyecek, ancak çocuklarınızın geleceğinin olanaklarını genişleterek kendi cevaplarınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Tiyru olarak teknolojiyi kullanan programlama gibi teknolojiden çok, çocukların kendileri için düşündükleri ve bir şeyleri şekillendirdiği deneyimden elde edilen güce değer veriyoruz. Çocukların üretimdeki günlük değişimlere göre üretim ortamlarını seçmelerini destekliyoruz.

Tiyru, çocukların teknolojiyi bir araç olarak kullanarak bir şeyler yaptıkları bir sınıftır. Çocukların kendi geleceklerini yaratmaları için her bireye uygun üretim imkânları sağlıyoruz. Çocuklara 21. yüzyılda üretime uygun çeşitli bilişim araçlarını kullanarak yazılım (programlama vb.) ve donanım öğrenebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yaratıcı düşünebilmeniz ve orijinal fikirler yaratabilmeniz için fikir ve hedefler vermek yerine kendi fikirlerinizi üretme deneyimiyle kendiniz için düşünme yeteneği. Öneriler, tartışmalar ve sunumlar gibi iletişim fırsatları aracılığıyla düşüncelerini bağımsız olarak iletebilmesi için fikrini iletme yeteneği. Fikirlerinizi gönüllü olarak şekillendirebilmeniz için deneme yanılma deneyimiyle kendi başınıza yaratma yeteneği. Tiyru, bu üç gücü kazanabilen çocuklar, ilkokul öğrencileri, ortaokul öğrencileri ve lise öğrencileri için bir önemli bir kurumdur.