Giriş Kayıt Ol
Çocuklara Yönelik Adobe Xd Kursu Hakkında Neler Biliyorsunuz?
08.05.2021 13:03:30

 Teknoloji sektörünün hızlı bir şekilde gelişimi ile birlikte eğitimde farklı alanlara yönelmeye başlamıştır. Özellikle çocukların eğitim alanında farklı hizmetlere yöneldiği görülmektedir. Yaptığımız dönemde çocukların internet üzerinden gerçekleştirdiği aktivitelere de önem verdiğini görmekteyiz. Çocukların faydalanabileceği pek çok uygulama vardır. Adobe XD programı da bu uygulamalardan biri olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle tasarım alanında kendini geliştirmek isteyen çocuklara yönelik hizmet sunabilen bir uygulamadır.

  Bu yazımızda sizlere adobe xd program içeriği hakkında ve çocukların bu programı nasıl öğrenebileceği konularında bilgiler sunacağız. Ayrıca çocukların başvurabileceği çocuklar için adobe xd kursu hakkında bilgiler vereceğiz.

  1.Adobe Xd Nedir?

  Adobe xd programı, yazılım şirketleri içerisinde ara yüz tasarımları hazırlamak amacıyla geliştirilmiştir. Bu uygulama ile farklı tasarımlar hazırlanabilir, uygulama üretmek isteyenler için ara yüz tasarım çalışmaları yapılabilir. Her yaş grubunun kullanımına açık bu uygulama gelişmiş özellikleri ile birçok kullanıcının dikkatini çekmektedir.

 Dijital tasarım çalışmaları, gerek yetişkinlerin gerekse çocukların kendilerini geliştirebilmesi için olanaklar sunmaktadır. Adobe xd uygulaması ile çocuklar kendi tasarım yeteneklerini ortaya koyabilir ve hocalardan destek alabilirler.

  2.Adobe Xd Çocuklar İçin Özellikleri Nelerdir?

 Adobe xd programı bünyesinde birçok özellik barındırmaktadır. Bu program çocuklar içinde uygun bir ara yüze sahiptir. Özellikle bu alanda hizmet sunan uygulamalar içerisinde, çocukların da yararlanabileceği pek çok özelliği olduğundan bahsedebiliriz. Adobe xd programı çocuklar için çocuklar için adobe xd kursu aracılığı ile de verilmektedir. Bu uygulama bünyesinde,


 -Panelleri tanımlama

 -Ara yüz tanıma

 -Klasörlendirme işlemleri

 -Proje oluşturma

 -Bilinmesi gerekli olan standartlar

 -Proje tasarlama

 -Araçları detaylı olarak tanıma

 Özelliklerinde derslere sahiptir. Bu derslere sahip olabilmek ve bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için tiyru.com sitesini ziyaret etmeniz faydalı olacaktır.

  3.Çocuklara Yönelik Adobe Xd Kursları

  Çocukların daha iyi bir eğitim hizmeti alabilmesi açısından geliştirilen birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar zekâ becerileri, hafıza, matematik becerileri, sanatsal beceriler gibi pek çok alanda çocukların yeteneklerini ortaya koymalarına da yardımcı olur. Becerilerinin geliştirilmesinde destek olurlar.

 Çocukların tasarım alanında gelişmesi için çocuklar için adobe xd kursu hazırlanmaktadır. Bu kurslar hocalar aracılığıyla desteklenmekte, eğitimler aşama aşama ilerletilmektedir. Uygulamaların ve tabiî ki web sitelerinin görüntülerinin tasarımında çocukların gelişmesi sağlanır. İçerik bünyesinde sunulan eğitmenler ve kullanım seçenekleri ile dikkat çekicidir. Bu kursa erişim sağlayabilmek ve daha fazla bilgi almak için tiyru.com sitesi ile iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  4. Adobe Xd Ücretsiz Bir Uygulama mıdır?

  İnternet üzerinden erişim sağlanabilen pek çok uygulamadan biri olarak adobe xd programı, kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan uygulamalardan biridir. Ayrıca öğretmenlerin ve öğrencilerin çoğunlukla kullandığı bu uygulamada ücretsizlik süresi 60 gün olarak belirlenmiştir. Ayrıca uygulama bünyesinde farklı olanaklarda sunarak ücretli kullanımda fiyatlandırmalara gidebilmektedir.