Giriş Kayıt Ol
Çocuklara Yazılım Kursu Vermenin Avantajları
29.06.2021 14:24:51

Yazılım, bir PC'yi çalıştırma sürecinde kullanılan bir dizi bilgisayar programıdır.

Erken yaşta çocukların yazılım kursu almasının avantajı, gelecekte gerekli olacak bir öğrenme alanı olmasıdır. Bir çocuk yazılım kursuna katılarak, programlama düşüncesi, konsantrasyon geliştirme ve olaylara esnek tepki verebilen çocukların yetiştirile bilmesidir.

Yazılım Eğitiminin Amacı; yazılımı kendi başına yapabilmesi değil "programlama düşüncesi" ni kazandırmaktır. Programlama düşüncesi, istenen sonuca doğru nasıl hareket edileceği hakkında mantıklı düşünmektir. Bu eğitim, sadece programlama yaparken değil, ders çalışırken de faydalı olmaktadır.

Küçük çocuklar, ilkokul, orta öğrenim öğrencileri için yazılım kurslarımız bulunmaktadır.

 Erken Çocukluk Döneminde Yazılım Bilmenin Avantajları Nelerdir?

 Programlama Düşünme Yeteneğini Geliştirir

Daha önce de belirtildiği gibi, programlama düşüncesi mantıklı düşünme yeteneğidir. Programlama düşüncesini programlama dersi aracılığıyla edinirseniz, problemler ortaya çıktığında bile farklı yönlerden çözümler üretebilir.

 Başarılı Deneyimler Biriktirerek Öz-Yeterlik Kazanır

Öz-yeterlik, bir hedef belirlediğinde onu başarma gücüne sahip olduğunun farkına varmasıdır. Büyük başarılar elde edenlerin, yüksek öz-yeterlik ile karakterize oldukları söylenir. Programlama çocukların öz yeterliklerini geliştirir çünkü oyunlar, uygulamalar ve web hizmetleri yaratmak, kendilerinde büyük bir başarı ve özgüven duygusu oluşturur.

 Konsantrasyon Yeteneği Elde Eder

Oyunlar çocuklar için eğlenceli bir dünyadır ve birçok çocuk onları yapmakla ilgilenir. Eğlenceyi hisseden çocuklar yüksek konsantrasyonla programlamaya ilgi duymaya başlar.

Herhangi Bir İşletme İçin Ortak Olan Bilgi Ve Becerileri Edinir

Bilişim sektöründeki insan kaynağı sıkıntısı da ilkokul öğrencilerinden zorunlu programlama yapılmasında bir etkendir.

 Kendi Kendini Çözme Gücü

Çözüm ararken, gerekli öğrenmeyi elde etmek için çaba gösterme, mantıklı düşünme ve sorunları kendi başına çözme becerisi kazanacaksınız.

 Kendine İnanma Gücü

Çoğu çocuk başlangıçta klavyeyi kullanamaz. Ancak yavaş yavaş operasyona alıştıkça, “bunu daha çok yapmak istiyorum” diye düşünmeye başlar. İlk başta hatalar yaygındır, ancak başarısızlıkların üstesinden gelerek elde edilebilecek küçük başarı deneyimleri biriktirerek, bunu kendi başınıza yapabileceğinize dair güven kazanacaksınız.

İfade

Programlarının mekanizmasını başkalarına anlatmak ve çok sayıda insanın önünde sunmak için daha fazla fırsatı olabilir, sadece programlama bilgisini değil, açıklama ve iletişim becerilerini de geliştirebilir.

 Çocuklara Programlama Öğretmeye Ne Zaman Başlamalı?

Günümüz çocukları tablet kullanmaya ve neredeyse aynı anda konuşmaya başlıyor. Çocuğunuz internette gezinmeyi seviyorsa, telefondan ayrılmıyorsa, onu azarlamayın, onu destekleyin ve yönlendirin programlamayı faydalı bir biçimde öğrenmesine izin verin. Çocuklar programlamaya ne kadar erken başlarsa o kadar iyidir. Önemli olan çocukların eğlenmesi ve programlamayı düşünmeyi öğrenmesidir. Baştan doğru cevaba ulaşmak kolay değildir ve programlamanın asıl zevki hataları tekrarlamak ve ustalıktır. Ve bu süreçte çocuklar bağımsızlıklarını ve mantıksal düşünme yeteneklerini geliştirirler.

 Tiyru.com Yazılım Kursları Avantajlarından Faydalanın

Tiyru.com  çocukların gelecekte toplumda ihtiyaç duyacakları gücü öğrenmenin keyfini çıkarabilecekleri bir programlama kursu işletiyoruz. Programlama düşüncesi, gelecekte herhangi bir işte çocuklar için yararlı bir beceri olacaktır.

Çocuk yazılım kursu, gelece cevap verebilen ve bilişim alanında aktif rol oynaması beklenen insan kaynağının yetiştirildiği bir yerdir. Programlamayı çocukluktan itibaren esnek fikirlerle öğrenerek, yeni oyunlar ve mükemmel insan kaynakları geliştirebilmektir.

Birden fazla kursa sahip tam ölçekli bir programlama kursu işletiyoruz. Tiyru.com   en büyük özelliği, daha çok işletme becerilerine odaklanan programlama eğitimi vermesidir. İlkokul, ortaöğrenim ve üzeri öğrenciler katılabilir. Bir çocuk programlama dersi arıyorsanız, lütfen bizimle iletişime hatta ücretsiz danışmanlık ve deneme dersleri için bizi ziyaret edebilirsiniz.