Giriş Kayıt Ol
Çocuklar yeni normal bir dünya için kodladı
13.03.2021 00:02:23

Bu yıl ‘Dünyanın Sorunlarına Çözüm’ temasıyla, ikincisi gerçekleştirilen Scratch Cup ’e bin ’den fazla çocuk, takım başvurdu. Başvuran takımlardan ekip finale kaldı.   ekipteki çocuk birbirinden yaratıcı oyunlar kodlayarak, yeni normal bir dünya yaratmaya çalıştılar.

‘Dünyanın sorunlarına çözüm’ temasıyla düzenlenen Scratch Cup ’e Türkiye nin dört bir yanından bin ’den fazla çocuğun oluşturduğu takım, eğlenceli ve bir o kadar da yaratıcı oyunlarıyla katıldı. Yapılan ön elemeler sonucunda - yaş ve - yaş kategorilerinden beşer ekip olmak üzere toplam takım finale kaldı. Ekipler, yarışma boyunca kendilerine verilen süre içinde oyunlarını anlatıp jürinin sorularını yanıtladı. 

Finalde - yaş grubunda; Doğanın İnsan ile Yaşam Mücadelesi, Dünyayı Kurtarır Mısın?, Help the World, Mücadeleci Fidanlar, Temiz Dünya; - yaş grubunda ise, Deprem Etkisi, Dünyamız için Son Saniye, Guardian of the Future, Küresel Isın-ma, Minik Dünya Gazabı ekipleri yarıştı. Ekipler, En İyi Görsel Tasarım, En İyi Senaryo, En İyi Kod Yapısı, En İyi Uyarlama, En İyi Proje kategorilerinde Scratch Cup kupasının sahibi olurken, madalya ve çeşitli hediyelerin de sahibi oldular. 

En İyi Proje Ödülü;�İstanbul- Özel Ataşehir Vatan Okulları- Dünyayı Kurtarır Mısın?

En İyi Görsel Tasarım Ödülü; �Kırklareli - Akın Koleji - Doğanın İnsanla Mücadelesi

En İyi Kod Yapısı Ödülü; İstanbul -  Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji – Help the World

En İyi Proje Ödülü ;�Kırklareli – Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim Sanat Merkezi - Minik Dünya Gazabı

En İyi Senaryo Ödülü; Diyarbakır – Bahçeşehir Koleji Hevsel Kampüsü - Guardian of the Future