Giriş Kayıt Ol
Çocuklar İçin Web Sitesi Tasarım Eğitimi
27.07.2021 12:10:09

Bir çocuğun elektronik ve teknolojik cihazları kullanmayı bilmesi, onun iyi bir dijital eğitim aldığı anlamına gelmez. Küçüklere toplum içinde yaşamayı öğrettiğimiz gibi, dijital dünyada doğru duruşu ve sunduğu fırsatlardan nasıl yararlanacaklarını da öğrenmeleri gerekiyor.

 Dijital Eğitimin Faydaları

Çocuklara dijital eğitim verdiğimizde, şimdi hayatlarını etkileyen ve bir ömür boyu keyif alacakları beceri ve yetkinliklerin uyanmasına yardımcı olan birçok faydadan yararlanıyorlar.

İnternet Risklerini Önleyin

İnternetin iş, eğitim ve iletişim için çok yararlı bir araç olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda az tecrübeleri, masumiyetleri ve yaratıcılıkları nedeniyle özellikle çocuklar için çeşitli riskler oluşturduğunu da inkâr edemeyiz. Küçüklerin dijital ortamdaki risklere maruz kalmaması için dijital eğitim de önemlidir. Teknolojik kaynakların kullanımının sınırlarını, nelerin açığa çıkıp çıkamayacağını ve gizliliğinizin nasıl korunacağını bileceklerdir.

Öğrenmeyi Teşvik Eder

Birçoğu cep telefonlarını, tabletleri ve bilgisayarları eğlence araçları olarak görüyor. Bu şekilde kullanıldıkları doğrudur, ancak aynı zamanda çok fazla bilgiyi açığa çıkardıkları ve kolayca erişilebilir oldukları için bilgi edinme konusunda da büyük kolaylaştırıcılardır. Çocuklara dijital eğitim sağladığımızda, tam olarak yeni evrenleri keşfetmek için ellerindeki kaynaklardan nasıl yararlanacaklarını keşfettikleri için öğrenmeleri teşvik edilir. Dijital ortam ilginç ve etkileşimli olduğu için tüm bunlar daha keyifli bir şekilde yapılır.

Okul Performansını Artırır

Söylendiği gibi, dijital dünya çok çeşitli bilgilere erişimi kolaylaştırıyor, bu nedenle çocuk onlarla iletişim kurduğunda bilgi alanlarını daha da genişletiyor. Bu şekilde, bilginin kendisi artar ve bu da okul performansını destekler. Bu aynı zamanda, daha fazla öğrenmeye yönelik uyaran, eleştirel bir duyunun gelişimi, mantıksal akıl yürütmenin uyanması, sorunları çözme yeteneği ve diğer geliştirilmiş beceri ve yeterlilikler nedeniyle de olur.

Sosyalleşmeyi Teşvik Eder

İnternetin de bir iletişim biçimi olarak kullanıldığını söylüyoruz ve sosyal ağlar buna örnektir. Sanal dünya, insanlar arasındaki teması kolaylaştırır, böylece çocuk farklı kültürlerle iletişim kurarak kendi yaşıtlarıyla sosyalleşebilir. Birçok küçük, utangaçlıkları nedeniyle arkadaş edinmekte zorlanıyor. Dijital eğitim, yavaş yavaş etkileşim için daha fazla özgüven ve güvene sahip olmaya yardımcı olur. Zamanla, bu kişilerarası ilişkileri destekleyerek günlük yaşamınıza yansır.

Bilinçli Vatandaşlar Oluşturun

Çocuklar için dijital eğitim, sağladığı farklı faktörler nedeniyle vatandaşları daha bilinçli hale getiriyor. Birincisi, çocuğun çevresinde olup bitenler ve insanların tutumları hakkında düşünmesini sağlayan bilgiye büyük erişim nedeniyle eleştirel düşünmenin uyanmasıdır. Ayrıca, sadece bir eğlence biçimi olarak değil, beceri ve yeterlilikleri geliştirmek için teknolojik kaynakları doğru şekilde nasıl kullanacaklarını keşfederler. Böylece, araçları kendi çıkarları için kullanmanın yanı sıra, bu evrende hala eksik olan şeyleri de düşünebilir ve neden olmasın, yenilikleri teşvik edebilirler.

 Çocuklar İçin Dijital Eğitim Nasıl Teşvik Edilir?

Şimdiki neslin çok küçük yaştaki çocukları teknolojik kaynaklarla temas halindedir, ancak çoğu zaman sadece bir oyun olarak kullanılırlar. Ancak ebeveynler bu eğlence anını miniklerin öğrenmesi için daha faydalı hale getirebilirler.

Örneğin, çocuğa sunulabilecek, çoğu eğitici nitelikte olan farklı oyun ve uygulama türleri vardır. Ayrıca bilgi ile çalışan internet kanallarını eğlenceli bir şekilde takip etmek ilgi çekicidir.  Çocuklara dijital eğitim vermek zor değildir ve bunu evde yapabilirsiniz, ancak profesyonellerden ve iyi kurslardan yardım almak, çocuğunuzun bu bilgiyi daha iyi kullanmasını sağlayacaktır. Sizi daha vicdanlı bir vatandaş ve iyi eğitimli bir profesyonel yapacak becerileri geliştirecektir. Çocuğunuzun teknolojiyle daha da fazla ilgilenmesini sağlamak için çocuğunuzu eğitim programlarımıza dâhil edin.