Giriş Kayıt Ol
Çocuklar Candan Erçetin’le 23 Nisan için söyledi!
24.04.2021 08:01:07

“Sevgiyle Buluşan Sesler” etkinliğinde Türkiye nin dört bir yanındaki çocuk koroları Candan Erçetin le birlikte biraraya geldi. Çevrim içi düzenlenen etkinlikte Türkiye nin farklı bölgelerindeki çocuk korolarıyla birlikte sözlerinin Adnan Çakmakçıoğlu, bestesinin Salih Aydoğan a ait olduğu “Bir Dünya Bırakın” şarkısı için klip çekildi. Klip Nisan saat . de Lüleburgaz Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlandı. YURDUN DÖRT BİR KÖŞESİNDEN 

Lüleburgaz Belediyesi nin katkılarıyla gerçekleştirilen “Sevgiyle Buluşan Sesler” projesinde İzmir den Trabzon a, Denizli den Artvin e kadar Türkiye nin dört bir yanındaki koro çevrim içi biraraya geldi. Seslendirilen eserlerde çocuklar Candan Erçetin le birlikte şarkı söylerken ortaya bayram coşkusunu yansıtan renkli görüntüler çıktı.

Türkiye nin önemli sanatçılarından Candan Erçetin in içinde yer aldığı “Sevgiyle Buluşan Sesler” çalışması Nisan günü Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kurularak ulusal egemenliğin tesis edildiği tarihe ithafen  Lüleburgaz Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlandı.  Konser büyük bir beğeni topladı.

Lüleburgaz Belediyesi nin gerçekleştirdiği çekimler ise tam ay sürdü. Bir ay boyunca birbirleriyle koordineli bir şekilde çalışan korolar, ortaya en iyi çalışmak için yoğun bir çalışma içerisinde bulundu. Sevgiyle Buluşan Sesler projesinde yer alan korolar ise şöyle; Artvin Çocuk Korosu, Ayvalık Zeytin Çekirdekleri Korosu, Çanakkale İstek Çanakkale Okulları Korosu, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Korosu, Denizli Pamukkale Eğitim Vakfı Özel Pev Okulları Çocuk Korosu, İzmir İnci Vakfı Çocuk Orkestrası, İzmir Kemalpaşa Temmuz Demokrasi Şehitleri Ortaokulu Korosu, İzmir Ödemiş Belediye Çocuk Korosu, Lüleburgaz Belediyesi Çok Sesli Çocuk ve Sevgi Korosu, Trabzon Beşirli İMKB Ortaokulu Korusu.