Giriş Kayıt Ol
Çocuğuma Neden Yazılım Öğretmeliyim?
21.06.2021 08:48:08

Bilgisayarlarla bir arada yaşayan bir toplumda, bilgisayar programlamayı bilen insanlara ihtiyaç duyulduğu bir çağdayız. Bilgisayar kodlaması bugün ve gelecekte önemli bir rolü vardır ve çocuklarımız da bunda kilit rol oynuyor. Kodlama, yazılım geliştirme için gereklidir ve bir web uygulamasını, robotu veya video oyununu kod kullanmadan tamamlayamazsınız. Yaşı ne olursa olsun herkes kod yazmayı öğrenebilir. Birçoğu kodlama öğrenmek için okula giderken, diğerleri kendi kendini yetiştirmektedir. Ama bilgili birinin verdiği ders daha faydalı olacaktır.

Genç nesil söz konusu olduğunda, birçok insan erken ergenlik döneminde veya 7-8 yaşlarında bu eğitimlere başlar. Biz de çocukları aktif olarak öğrenmeye teşvik ediyoruz.

Yazılım, geleceğin dilidir ve her çocuk tarafından öğrenilmelidir. Tüm gençlerin erişebileceği süper bir güç olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

 Erken Yaşta Yazılım Öğrenmenin Faydaları

Çocuklarımızı akademik başarıya hazırlayacaksak, her çocuk programlamayı ilkokuldan itibaren öğrenmelidir. Çocuklar için programlama, yalnızca matematik ve yazma becerilerini geliştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda onlara yaşamda ve nihayetinde iş gücünde değerli beceriler kazandırır. Yazılımın önemli olmasının ve okullarda küçük yaşlardan itibaren öğretilmesinin çeşitli nedenleri vardır. Çocuklar yazılımı ne kadar erken öğrenirse, başarı şansları o kadar artar

Yazılım  çocukların sorunları nasıl çözeceklerini öğrenmelerine yardımcı olur

Bilgisayarları anlamak ve programlamanın temellerini öğrenmek, çocukların işlerin nasıl yürüdüğünü anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca onlara yazılım mühendislerinin, problemleri mantıklı ve yaratıcı bir şekilde çözmek için matematiği nasıl kullandıklarını öğretir. Problem çözme yeteneği, genel olarak hayatta faydalı bir özelliktir. Hepimiz, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelebilmeleri için çocuklarımızın mükemmel problem çözücüler olmalarını isteriz. Yazılım öğrenmek, çocuklara bu tür becerileri erken yaşlardan itibaren öğrenme fırsatı verir ve onlara yaşam yolunda yardımcı olabilir.  


Yazılım, çocuklara düşünmeyi öğretir

Yazılım öğrenmek çocuklara düşünmeyi öğretir. Bilgisayar programlama sadece onlara kod satırları yazmayı öğretmekle ilgili değil, daha çok çocuklara farklı düşünmeyi öğretmekle ilgilidir. Bir programcı etkili bir şekilde kod yazabilmek için mantıksal düşünmeyi kullanmalıdır.

Öğrenme becerilerini geliştirmek için kız ve erkek çocukların ufkunu genişletmelerinin daha iyi bir yolu var mı? Bilgisayar programlama eğitimi çocukların öğrenme, bilişsel, iletişim, mantıksal ve  algoritmik  düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Gelecekte, kodlamayı anlamak, bilgisayar programlarının nasıl çalıştığını anlamasına ve iş kurmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bir bilgisayar geliştiricisi veya programcısı olarak başarılı bir kariyere sahip olabilirler.

Organize etmek, eleştirel düşünmek ve hayatta başarılı olmak geliştirilmesi gereken temel niteliklerdir. Bunu yapmanın ilginç bir yolu, yazılım öğrenmektir.

Yazılım öğrenen bir çocuk, gelecekte hangi sektöre girmeyi seçerse seçsin, teknoloji, finans, perakende, sağlık veya başka alanlarda daha fazla iş fırsatı ile hayatta bir avantaja sahip olacaktır.

 Çocuğunuzu Neden Tiyru.com da Yazılım Öğrenmesine Teşvik Etmelisiniz?

Tiyru.com ,  akademideki deneyimli profesyoneller tarafından tasarlanan her türlü programlama ve yazılım kursunu sunar. Kurslarımız, öğrencilerimizin uzun vadeli beceri gelişimi göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Temel programlamayı öğrendikten sonra, çeşitli teknolojileri kullanarak oyun geliştirme, veri bilimi, makine öğrenimi, uygulama geliştirme ve araştırma projelerine geçebilirsiniz.

İster çocuk ister yetişkin olun, kodlama pratiği için iyi bir öğrenme merkezi arıyorsanız, Tiyru.com ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Tiyru.com ' da, her yaştan öğrenciye oyunları programlamayı, uygulamalar yaratmayı ve bilimsel araştırma ve pratik uygulamalar için özel projeler yaratmayı öğretme konusunda hevesli profesyonellerle tanışacaksınız. Tiyru.com öğretmenleri çocuklara yazılımın tüm temellerini öğretecek. Ayrıca öğrencileri pratik düzeyde yazılım ve geliştirmeye teşvik eder. Platformumuz çocuklar için teknoloji sınıfları içerir ve öğretmenler daha küçük çocuklara yazılımın özünü öğretmek için bütünsel bir yaklaşım benimser.