Giriş Kayıt Ol
Bodrumlu Çocuklar Mavi Yolculuğu Çizecek
27.03.2021 10:27:54

Müzenin bağlı olduğu Bodrum Belediyesi ile Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Barbaros Yachting, Aşkın Diving ve Bodrumspor Yelken Kulübü nün destek olduğu ve sponsorluklarıyla kazanan çocuklara verilecek başarı ödülleri şu şekilde; bisiklet, sualtı fotoğraf makinesi, sualtı keşif seti; yelken kursu, bisiklet, sualtı fotoğraf makinesi;mavi yolculuk, dalış kursu, yelken kursu. Ayrıca kazanan çocukların öğretmenlerine Müze Hediye Seti ve tüm katılımcılara sertifika ve hediyeler verileceği bildirildi.

 

Üç kategoride gerçekleşecek yarışmaya Bodrum Yarımadası genelinden İlkokul Öğrencilerin ve Ortaokul Öğrencileri .  Yarışmanın amacının, Halikarnas Balıkçısı ile Bodrum’da başlayan Mavi Yolculuk hareketinin önemini çocuklara öğretmek, yaşadıkları kentin bu değerini korumaları için bilinç oluşturmak ve genel anlamıyla kültürel hafızamızı güçlendirmek olduğu açıklandı. Teşvik edilenlerin ise, çocukların Mavi Yolculuk’la ilgili araştırma yapmaya yönlendirilmeleri, Bodrum Deniz Müzesi’nde bulunan Geleneksel Tekne Modelleri Koleksiyonu ve Halikarnas Balıkçısı Özel Koleksiyonu’ndan faydalanmaları olarak bildirildi.

 

Yarışmanın seçici kurulunda, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Musa Köksal ve Dr. Öğr. Gör. Barış Yılmaz, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu bulunuyor. Katılım sağlamak isteyenler yarışma şartları ise  bodrumdenizmuzesim müze web sitesinden ulaşabiliyor. Resimlerin Haziran tarihine kadar Bodrum Deniz Müzesi’ne teslim edilmesi gerektiği bildirildi.