Giriş Kayıt Ol
Adobe Xd Kursu Nedir? Ne İşe Yarar?
29.05.2021 10:09:38

Teknolojinin gelişmesi ile gündelik yaşam ihtiyaçları da değişmeye devam etmektedir. Bu nedenle çocuklarında eğitimlerinin geleceğe göre şekil alması her yönden faydalı olmaktadır. Teknoloji aletlerine oldukça fazla hakim olan çocukların ilgisi günden güne artmaya devam etmektedir. Bu nedenle çocuklar için adobe xd kursu ve daha birçok web tasarım ve kodlama gibi eğitimler çocuğun hayatını olumlu yönde etkileyerek başarı elde etmelerinde fayda sağlamaktadır.

  İyi bir kariyer hayatının adımlarının çocuk yaşta atılması çocuğun mutlu, keyifli bir yaşam sürmesinde oldukça etkili olmaktadır. Bunun en temel sebebi ise çocuğun ilgi duyduğu alanda üretken olması, bilgi sahibi olması için derse ilgi göstermesi ve çözüm odaklı olarak eğitim alması konusu olmaktadır. Adobe Xd temelde bir porototipleme uygulaması olmaktadır. Basit ve düzenli çalışma alanı ve çizim araçları kullanımı oldukça kolay ve pratik olan Adobe Xd oldukça ilgi çekici ve keyifli bir uygulama olmaktadır. Bu uygulama sayesinde ön izleme mümkün olmakla birlikte bu ön izleme animasyon gibi eğlenceli öğeler kullanılarak daha keyifli ve öğretici hale gelmektedir.

  Çocuklar İçin Adobe Xd Kursu

  Adobe Xd, web siteleri ve mobil uygulamalar için kullanıcı deneyimini tasarlamak ve prototip hale getirmek için yapılan test amaçlı bir veri tabanı olmaktadır. Bilgilere bakıldığı zaman oldukça karmaşık ve zor gibi bir program olması düşünülmektedir. Ancak çocukların çabuk öğrenme sürecine sahip olmaları ve buna ilginin katılması ile çocuklar için adobe xd kursu kolay, eğlenceli ve verimli bir eğitim sürecine dönüşüm sağlamaktadır. Basit düzeni ve çizim araçları ile bir site ya da uygulama üzerinde akla gelebilecek hareketleri simüle etmeyi sağlayarak kullanıcı deneyimine yönelik fikir geliştirmede oldukça faydalı bir uygulama olmaktadır. Bu uygulamayı kullanma, kendini geliştirme ve hakim olma için çocuklar için adobe xd kursu tiyru.com sitesi üzerinden eğitimleri mevcut olmaktadır.

  Adobe Xd Ne İşe Yarar?

  Mobil uygulamalar ile web sitesi arasında kullanıcı ara yüzü oluşturan Adobe xd yaratıcı tasarım ve işlevsellik sağlayan özelliklere sahip olmaktadır. Kullanıcıların çalışma alanlarını birbirine bağlayarak animasyonlu ön izleme imkanı sağlaması sayesinde çocuklar bu eğitim sürecinde oldukça fazla keyifli zaman geçirme imkanına kavuşmaktadır. Eğitim sürecinde eğlenceli animasyonları ile faydalı ve verimli bir eğitim süreci sonucunda çocukların sorumluluk ön kontrol ve öngörü fikirlerine sahip olması ve bir bilgi doğrultusunda üretken olma yönleri güçlenmekte ve bunu alışkanlık haline getirme imkanına sahip olmaktadır.

 Adobe Xd Kursu Dersleri

 -Mobil uygulama ve web sitesi tasarlama

 -Adobe xd temel kullanımı

 -Mobil uygulama ve web sitesi prototipleri hazırlama

 Derslerde temel bilgisayar eğitimine sahip olunması gerekli halde olmakla birlikte güncel işletim sistemi mevcut olunması gerekmektedir. Bu alana ilgisi olan her yaştaki çocuğun öğrenmesine uygun olan bir eğitim olmaktadır.

 

 

 ​​​​​​